FADESA POLNORD POLSKA
Mieszkania, w których chce się żyć
 

O FIRMIE

FPP: 900 mieszkań sprzedanych we Wrocławiu

Szanowni Klienci,

Miło nam Państwa poinformować, iż we Wrocławiu osiągnęliśmy liczbę 900 sprzedanych mieszkań. 689 z nich zostało już oddanych do użytku. Od wiosny 2010 roku pracujemy nad budową osiedla, które zlokalizowane jest między ulicami: Nyską, Piękną i Jesionową. Lokalnie jest ono znane pod nazwą "Osiedle Innova". Składa się z dziewięciu budynków należących do projektu deweloperskiego Osiedla Innova oraz z budynku Osiedle Moderno. W docelowej formie, osiedle zostanie również powiększone o kolejne budynki wchodzące w skład inwestycji Apartamenty Innova (trzy z nich obecnie w budowie).

W kwietniu 2016 roku rozpoczęliśmy prace nad osiedlem APARTAMENTY INNOVA II (budynek 6.3) we Wrocławiu. Nowy budynek liczy 17 pięter i znajduje się w nim 120 lokali mieszkalnych (www.apartamentyinnova.com). Prace budowlane zostały powierzone lokalnej firmie HARAS Sp. z o.o. Współpracujemy z nią nie po raz pierwszy - zbudowała dla nas część inwestycji OSIEDLE-INNOVA oraz budynek OSIEDLE-MODERNO. Za finansowanie projektu odpowiedzialny jest GETIN NOBLE BANK S.A. W marcu, w Warszawie rozpoczęliśmy budowę budynku B2 osiedla Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com). Zamyka on teren inwestycji od południowej strony i znajduje się w nim 43 lokale mieszkalne i 3 lokale handlowe. Za prace budowlane odpowiada firma Skanska, z którą współpracowaliśmy już w ramach tej inwestycji przy budowie budynków B4 i C2. Na dzień 30 czerwca 2016 r., FPP posiada 495 lokali mieszkalnych w trakcie budowy. Zgodnie z naszą polityką jakości, sprzedaż lokali zznajdujących się w wyżej wymienionych budynkach, została uruchomiona po rozpoczęciu prac budowlanych. W drugiej połowie 2016 roku spodziewamy się zakończyć prace przy budowie budynków: C2 w inwestycji OSTOJA-WILANÓW w Warszawie (126 lokali mieszkalnych) oraz budynków 6.4 i 6.5 w inwestycji APARTAMENTY INNOVA we Wrocławiu (206 lokali mieszkalnych i 4 lokale handlowe). W czwartym kwartale 2016 roku we Wrocławiu, planujemy również rozpocząć budowę budynków 6.1 i 6.2 w inwestycji APARTAMENTY INNOVA (w sumie 211 lokali mieszkalnych).

Jeśli chodzi o naszą działalność w pierwszej połowie 2016 roku, firma FPP sprzedała łącznie 142 mieszkania, a do 76 przekazała już klucze. Zadłużenie wobec instytucji finansowych pozostaje na bardzo niskim poziomie (13,5 mln zł do 30 czerwca 2016). Przypominamy, że w zakładce Dane finansowe mają Państwo dostęp do sprawozdań finansowych FPP za rok obrotowy 2015, oraz za poprzednie lata, a także wynikami audytu wykonanego przez firmę DELOITTE.

Niniejszym chcielibyśmy również ponownie podziękować Państwu za zaufanie okazane nam w formie zakupu mieszkania.

Warszawa, 23 września 2016 r.

Firma FPP została zawiązana w 2005 roku, a jej akcjonariuszami są: hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% udziałów) i polska spółka POLNORD S.A. (49% udziałów). Obecnie FPP buduje osiedla Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie oraz Apartamenty-Innova (www.osiedle-innova.com) we Wrocławiu. Ponadto firma zrealizowała inwestycje Osiedle-Innova (www.osiedle-innova.com) i Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl) we Wrocławiu. Dodatkowo FPP posiada w Polsce grunty pod budowę 500 lokali mieszkalnych. Od chwili utworzenia do dnia 30 czerwca 2016 roku, FPP sprzedała 2 702 mieszkań, z czego 839 we Wrocławiu i oddała do użytku 2 439 z nich. W 2015 roku, FPP sprzedała 341 lokali mieszkalnych, oddała do użytku 253 i wystawiła faktury na wartość 89,9 mln zł.


Stan zaawansowania prac budowlanych w budynku B2 w Ostoi Wilanów w Warszawie wynosi 77%
Stan zaawansowania prac budowlanych w budynku 6.3 w Apartamentach Innova II we Wrocławiu wynosi 65%
Kontakt | Polityka prywatności | Fadesa Polnord Polska
© Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję