FADESA POLNORD POLSKA
Mieszkania, w których chce się żyć
Villa Botanica
 

Inwestycje

Budowanie domów do życia - tak można podsumować cel jaki stawiamy przed sobą projektując każde z naszych osiedli. Jako zespół FPP, dążymy do tego aby nasze apartamenty były wygodne dla mieszkańców zarówno pod kątem funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych wewnątrz jak i dbając o otoczenie zewnętrzne na osiedlu. Każdy typ mieszkania jest starannie analizowany i projektowany przez naszych specjalistów począwszy od architektów i inżynierów a kończąc na specjalistach od marketingu i sprzedaży. Projekty budynków są pomyślane tak, aby zaspokoić różne potrzeby mieszkańców. Staramy się aby w każdym z osiedli znajdowały się pomieszczenia służące swym mieszkańcom. W budynkach Apartamentów Innova na parterach znajdziemy obszerne lobby. W inwestycji Innova Concept dostępne są zaś pomieszczenia na rowery oraz wózkownia. Osiedle Moderno gwarantuje wygodę w postaci dostępnych komórek lokatorskich których w całym budynku jest prawie tyle samo co mieszkań. Przykładem osiedla z bogatą infrastrukturą jest Ostoja Wilanów w Warszawie. Znajdują się tam liczne lokale handlowo – usługowe i obiekty takie jak przedszkola czy kluby dziecięce. Wszystkie inwestycje FPP charakteryzują się elementami które odpowiednio zaprojektowane łączą ze sobą poszczególne budynki w spójna całość osiedla. Za przykład może posłużyć tu inwestycja Ostoja Wilanów i tereny zielone znajdujące się na jej obszarze. W sumie jest to ponad 5 ha terenów w tym prywatny park leśny, jeziorko znajdujące się w centralnej części, otoczone terenami spacerowymi, gdzie wytyczone są miejsca do odpoczynku oraz place zabaw dla dzieci. Wszystkie inwestycje FPP charakteryzują się elementami które łączą ze sobą poszczególne budynki w ramach osiedla. Za przykład można to podać Ostoję Wilanów i tereny zielone znajdujące się na obszarze osiedla. W sumie ponad 5 ha, w tym prywatny park leśny, poprzecinane alejkami spacerowymi oraz otoczone placami zabaw i miejscami przeznaczonymi do wypoczynku jeziorko, znajdujące się w centrum osiedla. 

Naszym celem jest zaspokajać różne potrzeby naszych klientów i tak jak zmieniają się zwyczaje, przyzwyczajenia  i wymagania tak i my pracujemy wciąż nad tym aby projektować domy które będą odpowiedzią na te zmiany.

Projekty w realizacji:

Innova Concept (Wrocław)

Innova Concept to czwarta inwestycja realizowana przez FPP na wrocławskich Krzykach. Osiedle charakteryzuje się nowoczesnym designem, starannie dobranymi materiałami wykończeniowymi oraz dokładnie zaplanowanymi terenami wspólnymi. W wewnętrznym patio znajdzie się duży plac zabaw oraz część rekreacyjna przeznaczona do wypoczynku wszystkich mieszkańców. Innova Concept będzie miała sześć pięter, 144 mieszkania oraz 4 lokale usługowe. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na I kwartał 2021 roku.

Projekty w przygotowaniu:

Villa Botanica (Powsin - Warszawa)

Villa Botanica zlokalizowana będzie w Powsinie koło Warszawy, niedaleko ogrodu botanicznego i tuż obok naturalnego parku Las Kabaty. Projekt jest aktualnie w fazie przygotowania i zakłada kontynuację koncepcji wytyczonej przez osiedle Ostoja Wilanów w Warszawie. W Villa Botanica znajdzie się wiele terenów zielonych a wśród nich park prywatny i centralny plac. Dodatkowo każdy z domów będzie posiadał własny ogród. W porównaniu do Ostoi Wilanów, osiedla które składa się z  czteropiętrowych budynków mieszkalnych, Villa Botanica będzie osiedlem z maksymalnie 93 dwupiętrowymi domami i 4 lokalami usługowymi.  Rozpoczęcie budowy i sprzedaż I etapu inwestycji przewidziane jest na pierwszą połowę 2020 roku. W I etapie znajdą się 22 domy.

Projekty zrealizowane:

Ostoja Wilanów (Warszawa)

Ostoja Wilanów położona jest w sercu Miasteczka Wilanów, między ulicami Klimczaka, Flatta i Hlonda, nieopodal Alei Rzeczypospolitej. Budowa inwestycji trwała od 2005 do 2017 roku i podzielona była na 9 etapów. W trzydziestu trzech 4 piętrowych budynkach znajduje się 1929 mieszkań oraz 38 lokali usługowych. Osiedle charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, ponad 5 hektarów. W części centralnej usytuowane jest jeziorko z drewnianymi mostkami, przy którym znajdują się tereny rekreacyjne i place zabaw dla dzieci. W części północno-wschodniej położony jest park leśny ze ścieżkami edukacyjnymi, starodrzewiem oraz boiskiem do gry w piłkę nożną. Ostoja Wilanów to wizytówka FPP w Warszawie i jak do tej pory największa inwestycja zrealizowana przez FPP.

Osiedle Innova (Wrocław)

Osiedle Innova położone jest we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, u zbiegu ulic Nyskiej, Pięknej i Jesionowej. Podzielona na 7 etapów budowa osiedla prowadzona była w latach 2010 – 2014. W inwestycji znajduje się 531 mieszkań i 4 lokale usługowe. Osiedle Innova podobnie jak i pozostałe inwestycje FPP znajdujące się obok, charakteryzuje się idealną lokalizacją.  Wyróżnia ją bliska odległość od centrum miasta, obiektów użyteczności publicznej takich jak: centra handlowe, wyższe uczelnie, szkoły, obiekty sportowe oraz łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Osiedle Innova charakteryzuje się nowoczesnym designem budynków, gdzie ważną rolę odgrywają kolory stanowiące tradycyjny element architektoniczny miasta Wrocław.

Osiedle Moderno (Wrocław)

Osiedle Moderno położone jest w sąsiedztwie Osiedla Innova, w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Inwestycja składa się ze 158 mieszkań znajdujących się w 4 piętrowym budynku. Na osiedlu znajdują się tereny rekreacyjne - plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia dla dorosłych. Aby zapewnić mieszkańcom dodatkową przestrzeń do przechowywania w budynku na każdym piętrze dostępne są komórki lokatorskie. Budowa tego projektu zakończyła się w 2015 roku.

Apartamenty Innova (Wrocław)

Apartamenty Innova I, II i III zlokalizowane są u zbiegu ulic Jesionowej, Pięknej i Nyskiej. Inwestycja składa się z 537 apartamentów oraz 5 lokali usługowych, usytuowanych w 5 budynkach – 1 sześciopiętrowym oraz 4 wieżach 17 piętrowych. Z mieszkań znajdujących się na wyższych piętrach mieszkańcy mogą podziwiać panoramę Wrocławia. Pomiędzy budynkami znajdują się zaprojektowane w nowoczesny sposób tereny wspólne ze zróżnicowaną roślinnością. Budowa osiedla zakończyła w 2019 roku. Ze względu na swą wysokość, cztery wieże Apartamentów Innova są widoczne z daleka z różnych punktów miasta.

Tekst zaktualizowano w grudniu 2019.


Zawiadomienie o połączeniu Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o. ze spółką zależną FPP Powsin Sp. z o.o.
Kontakt | Polityka prywatności | Fadesa Polnord Polska
© Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję